« September 2017 »
MoTuWeThFrSaSu
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Monday 19th June 2006 12:42:51 AM
父親節[ 0 messages] 
General

今個父親節和兩個父親一起慶祝

就係我爸爸和我哥哥

哈哈,主角仍然係阿B

在這個節日,為左表揚父愛偉大

俾呢個機會我爸爸....埋單!

謝謝!!

Saturday 17th June 2006 04:10:34 PM
重新開始[ 0 messages] 
General

我的第一部相機電話被偷後

就再沒心機去搞呢個journal

但係我買左新電話啦

所以會重新開始

今次的相片仲會靚d添!

Thursday 06th October 2005 10:14:46 PM
兔仔電話繩[ 0 messages] 
General

終於都換到了

好得意^0^

Tuesday 04th October 2005 05:49:06 PM
公園花燈[ 0 messages] 
General

這是一個尖沙咀

有泳池、金魚、玉兔、麥記的地方

你話係邊到呢^-^

Tuesday 04th October 2005 05:13:11 PM
UNIQLO[ 0 messages] 
General

日本來的服裝店

都只因於北海道曾經幫襯

知道會來香港開都好期待...

決心點都要去一次

不過剛剛新開

好多人!!!好亂!!!!

都係遲些再去啦~

Tuesday 27th September 2005 10:25:35 PM
BB大得快[ 0 messages] 
General

無見一排

阿B大隻左好多

仲識得自己捉住對腳

俾個pat pat你睇!

Wednesday 21st September 2005 03:24:36 PM
歷史博物館[ 0 messages] 
General

今日係星期三

博物館係免費入場架

所以去左我從未入過的

香港歷史博物館

幾多野睇同埋

好欣賞入面的佈置

Wednesday 21st September 2005 02:36:37 PM
好味推介[ 0 messages] 
General

專登行街行多半個鐘

就係要等到下午茶時間

平好多架~!

我地去到尖東呢間舖

我叫左一碗醉雞翼拉麵

確實好有酒味,勁好味!

Sunday 11th September 2005 10:50:49 PM
中秋兔仔節[ 0 messages] 
General

我發現一年有兩個兔仔節

一個係中秋,有相為証!

好大隻兔仔燈籠呀!!!!

另一個當然係復活節啦~!

Wednesday 07th September 2005 03:35:07 PM
紅樓[ 0 messages] 
General

去左一個話係旅遊點的地方

其他係一個搞分裂的地方

有中山先生的故居

又有個紀念的公園

Wednesday 31st August 2005 09:20:51 PM
晚上的迪士尼[ 0 messages] 
General

我們留到晚上看完煙花先走

晚上的迪士尼比天光時更靚

街道的商店、機動遊戲、

仲有城堡!!!!!!再加煙花

真係幾靚幾浪漫!!

Wednesday 31st August 2005 06:30:43 PM
全界唯一[ 0 messages] 
General

叉燒漢堡!!!

味道都ok!

Wednesday 31st August 2005 03:56:06 PM
抖抖氣[ 0 messages] 
General

過了半日行得攰攰地

諗住走入夢想花園個亭到抖下

點知人地原來係排緊隊

在個亭到同米奇影相喎

咁梗係點都扮影相啦!

所以最後都同老鼠和鴨影左

呢個亭其實都已經幾靚啦

Wednesday 31st August 2005 02:30:42 PM
獅子王慶典[ 0 messages] 
General

呢個係人地推薦的表演節目

所以都係要去睇下

表演真係幾好睇

不過我覺得太過英文

咁多細路去迪士尼

佢地又點知up乜呢

我都係因為之前睇過套戲

先明白佢入面講乜咋!

Wednesday 31st August 2005 10:46:18 AM
香港迪士尼[ 0 messages] 
General

可以在香港迪士尼開幕前

入到去試玩

真係覺得好好彩!!

入面好細,不過好靚

睇得出係好細心設計過的!

最好的地方當然係

免費入場同食飯啦!!!

Tuesday 30th August 2005 11:15:05 PM
三個月的杜知行[ 0 messages] 
General

我姪仔已經有三個月大啦

我亦都有一個月無見過佢

BB真係大得好快

同之前我見佢的時候

個樣同size都差好遠!!!

Tuesday 30th August 2005 02:14:42 PM
睇戲[ 0 messages] 
General

呢幾次出街都睇左好幾套戲

呢套係最近期的

我估應該係一套法國片

講一個人俾另一個人撞死左

之後做左佢個BB

想盡辦法害呢個爸爸

最後發覺個爸爸原來係好人......

Saturday 27th August 2005 01:49:52 PM
舊巴士[ 0 messages] 
General

唔記得有幾耐無坐過

無冷氣、啡色座位的舊巴士

今天上到呢架巴士先發覺

啊!而家要坐舊巴士都很難了!!

Friday 26th August 2005 01:49:14 PM
大熊貓[ 0 messages] 
General

今日又去outing

今次活動係第一次

與自己的同學合作

仲係我第一次帶隊去咁遠的地方

見到大熊貓都幾開心!

Thursday 25th August 2005 09:02:56 PM
四方西瓜[ 0 messages] 
General

今日去又一城

見到之前電視介紹的四方西瓜

要$1500一個

我估都無人會捨得買

買左都唔捨得食啦!

Sunday 21st August 2005 03:58:11 PM
得意小豬[ 0 messages] 
General

今日outing去左好幾個郊外地方

呢到係南生圍的一間舖

入面食左一碗豆腐花和半舊蕃薯

舖內仲好似養狗仔咁

食左呢兩隻小肥豬添!!

Thursday 11th August 2005 05:40:46 PM
好味道[ 0 messages] 
General

因為我的晚飯時間

通常都係五點半

所以我亦通常食下午茶餐

作為我的晚餐~~

而附近的一間茶餐廳中

我會推介呢杯凍利賓納

因為它的味道剛剛好

而且係用梳打水沖

成為有氣的利賓納仔仔!

Wednesday 10th August 2005 01:17:27 PM
火車[ 0 messages] 
General

好像已經很久

沒有見到吐露港的景色

少了南下、少了坐火車、

少了日光日白出街

Tuesday 09th August 2005 06:21:23 PM
期待[ 0 messages] 
General

看不到綜藝合家歡的

Harry哥哥節目

確有點失望~~

但今天於碧湖商場

竟然俾我見到呢個板

真開心!

我要去捧場先得!

Monday 08th August 2005 01:01:45 PM
美妙的午餐[ 0 messages] 
General

今天拿了一個鐘的CL

就係為左食呢個美好的午餐

食得開心,行得高興

平時我自己一個

通常只會捱包包

Monday 08th August 2005 01:01:30 PM
頭髮有名[ 0 messages] 
General

呢個頭竟然被叫作

「公仔面」頭

Wednesday 03rd August 2005 10:52:23 PM
新形象[ 0 messages] 
General

人生的第二次電髮

今次仲有染髮添!

都幾好睇幾順眼

不過個頭都真係搞左好耐

有點累了!

Friday 29th July 2005 01:55:45 PM
泰國花絮[ 0 messages] 
General

剛從沙美島離開

到達了碼頭的景色

下一站要去曼谷了

Wednesday 27th July 2005 06:33:49 AM
晨早的機場[ 0 messages] 
General

未試過咁早去咁遠的地方

機場的晨光~

Wednesday 27th July 2005 05:26:01 AM
等我回來[ 0 messages] 
General

一個個排好

要乖乖地等我旅行回來

唔好曳曳呀~!

Monday 25th July 2005 08:27:22 PM
放工鬆一鬆[ 0 messages] 
General

放工後約了四位朋友

一起共進晚餐

每人都叫了杯好特別的飲品

Thursday 21st July 2005 10:25:10 PM
美麗的香港夜景[ 0 messages] 
General

離開書展都頗夜了

我地坐船過返尖沙咀

今晚的夜景都幾清

都幾靚架

跟住去左食晚飯Mc Donald's

順便了解一下它的歷史

Thursday 21st July 2005 08:36:18 PM
人頭湧湧[ 0 messages] 
General

香港人真係有文化

你睇書展咁多人就知啦

我都買左好多書呀

不過除左一本係阿濃

其他都係麥嘜同麥兜

哈哈~~

Thursday 21st July 2005 07:11:11 PM
喪行書展[ 0 messages] 
General

估唔到行書展會咁攰

只不過由7點幾行到10點

對腳攰到痛

就算佢10點都唔關門

我都無本事行落去

Sunday 17th July 2005 08:46:04 PM
商場迷路的貓[ 0 messages] 
General

在沙田偶遇一隻貓

係一隻可愛的肥貓

走錯到別的舖裡

佢迷路了

Sunday 17th July 2005 07:03:50 PM
VIP頭[ 0 messages] 
General

帶住呢個頭出街

真係到到都有著數

食野都有折扣同優惠

Tuesday 12th July 2005 03:51:07 PM
最常上的車卡[ 0 messages] 
General

這是我最常上的車卡

一來從北面返屋企

3號卡就對著電梯口

二來從屋企向南走

這亦是最快上到車的地方

Tuesday 12th July 2005 03:51:04 PM
自己行街[ 0 messages] 
General

今天放早很悶

所以在上水又走了一轉

其實都已時常來逛

所以都無咩好睇

差不多四點幾就回家

自己落樓游水啦~!

Tuesday 12th July 2005 12:29:17 PM
上法院[ 0 messages] 
General

從前都未有想過

做這份工亦有此機會

陪client上法庭受審~

今天就陪個client到屯門法院

見他的大律師

然後我就獨個兒

乘輕鐵回office啦

Monday 11th July 2005 01:34:06 AM
繼續開會[ 0 messages] 
General

第二天的智障人士會議

內容比之前一日精彩得多

而最後的綜藝表演中

有呢隊鄰舍輔導會的band

都不錯架~!

Saturday 09th July 2005 04:11:35 PM
出席會議[ 0 messages] 
General

今日返工大部份時間

都去左灣仔出席一個叫

第二屆香港智障人士會議

有約500位參加者一起

都好似幾大型

當中大部份的環節

都係由返智障人士主持

感覺不錯,不過內容一般

確實有點悶......

Thursday 07th July 2005 04:50:44 AM
睇戲[ 0 messages] 
General

我們假期的最後一天

外出的地方一定要有冷氣

所以去左睇頭文字D

在朗豪坊巧遇Batman

所以同佢合照一張!

Wednesday 06th July 2005 06:39:31 PM
青衣遊[ 0 messages] 
General

今天係我假期的第一天

但係佢假期的尾二

我地去左青衣行山

見到青馬大橋同一個濕人!

之後就喺青衣城的

波濤餐廳食晚飯

Monday 04th July 2005 12:30:12 AM
甜蜜工作[ 0 messages] 
General

工作雖然辛苦

但係有人專程來

陪我食飯同放工

真係好好!好開心~

咩辛苦都放低~!

Monday 04th July 2005 12:26:18 AM
意大利[ 0 messages] 
General

收到Kitty送的兔仔

因為是由意大利飛來的

當然要改一個與它相襯的名字

tiramisu, spaghetti, cappuccino...

咩名好呢?

Wednesday 29th June 2005 05:58:30 AM
超級「早」餐[ 0 messages] 
General

主人返早

波比的早餐也提早了

早晨~! ^0^

Wednesday 29th June 2005 05:42:15 AM
街道[ 0 messages] 
General

窗外剛下完一場大雨

街道都開始反射日出的光線

還留有街燈的點點光

我喜歡下雨過後

街道的氣味~

Wednesday 29th June 2005 05:42:10 AM
五點幾起身[ 0 messages] 
General

今朝返早七點

五點十五分起身

有點時間看看窗外的景色

Tuesday 28th June 2005 08:17:10 PM
好耐無食啦[ 0 messages] 
General

上一次應該係...

數月前的事了~~

 都係為左靚

唔想再長豆豆啦!

不過今晚心情不算太好

終於忍不住

暴食!

Tuesday 28th June 2005 08:08:47 PM
假日的第一次落樓[ 0 messages] 
General

紮起孖辮

今天的第一次出門口

就是買晚餐啦~

Sunday 26th June 2005 12:28:11 AM
愛心糖水[ 0 messages] 
General

媽媽從大陸返來

話爸爸時常在大陸吃晚飯時

都會食呢款糖水

所以她在家都自己試下煲

木瓜雪耳糖水又真係

幾潤幾好味o既~!

Friday 24th June 2005 05:38:17 PM
樓下的貓[ 0 messages] 
General

今天放早,心情大好

見到樓下商場的貓

站在寵物店門口

動也不動,好可愛!

所以幫佢影張相

Wednesday 22nd June 2005 05:00:00 PM
探病必備[ 0 messages] 
General

今次唔再兩手空空

而帶來了探病孖寶

葡萄適和利賓納

仲帶埋生日蛋糕

慶祝我生日添~~!!

Tuesday 21st June 2005 10:15:13 PM
我的生日[ 0 messages] 
General

咁又大咗一歲

無得唔認老啦~

仍然係好開心咁去迎接

因為有一班朋友相伴

來一張粉嶺之友合照

Tuesday 21st June 2005 03:36:00 PM
家中渡假[ 0 messages] 
General

今天終於完結九天工作

留在家中休息啦~!

無事做就喜歡食

當然會與我的最愛分享

佢就係阿bear啦~!

Sunday 19th June 2005 06:00:58 PM
分身術[ 0 messages] 
General

河童練成分身術

有三隻在移形換影

Sunday 19th June 2005 05:12:05 PM
探病[ 0 messages] 
General

來到大圍探病兩手空空

不過有特別先回粉嶺

再乘火車去大圍的

因為要取雜誌俾病人睇啦!

Saturday 18th June 2005 02:31:46 AM
捱夜過後[ 0 messages] 
General

經過了一晚及一整天的工作

身心都很疲累,需要好好休息

最佳放鬆的方法

當然是與朋友共聚啦~!

今晚我地就去左旺角行街食飯

吃一件tiramisu

心情都特別愉快~!!!

Monday 13th June 2005 10:10:57 PM
回家的小巴上[ 0 messages] 
General

小巴上太過無聊

用MMS send了一張即影相片

始終都係靚!!

Monday 13th June 2005 12:10:21 PM
無處容身[ 0 messages] 
General

因為整鋁窗的關係

成間屋都無一個地方

可以俾我舒服的坐下

唯有和媽咪落去睇BB(知行)

仲影左幾張得意相添~!

你睇佢的表情幾趣緻!!

Sunday 12th June 2005 10:24:15 PM
阿B滿月[ 0 messages] 
General

阿B終於滿月啦

我地為佢擺滿月喜酒

雖然只係請親戚同幾個好朋友

都已經開左九圍!真厲害!!!

人去留空,得返老豆一個坐響個位到.....微笑~

Saturday 11th June 2005 11:07:00 AM
海洋公園大膽玩[ 0 messages] 
General

可能很久無去啦

從前覺得好驚的機動遊戲

今天都只覺得好刺激

有些甚至唔係太驚

忽然覺得自己好鬼大膽

乜都夠膽玩!

呢個人,最激就係玩呢樣啦!!!

Wednesday 08th June 2005 10:27:29 AM
假期懶蛇[ 0 messages] 
General

這是一個舒服的假日

沒有約會、沒有工作

(唔多想做~)

這個時間仍在床上

可以玩到電話自拍添!!

Monday 06th June 2005 11:17:48 PM
通宵更[ 0 messages] 
General

每次的更表上

我都會有1-2個通宵更

我不太抗拒

因為10點以後的時間特別靜

可以做到很多文件的工作

平時都很難做到!!!

仲可以好自由咁影下相

周圍玩下!(大玩視像通話~!)

Saturday 04th June 2005 09:06:29 PM
維港夜景[ 0 messages] 
General

完美的假期晚上

我和sayho去了尖沙咀

我用相機影了很多相

原來連夜景都影得到喎!!!!

大雨過後的天空特別清

維港特別靚~!

Saturday 04th June 2005 12:38:22 PM
大雨天[ 0 messages] 
General

這天難得放假,約了友人食Lunch

不過真的選錯了交通工具

搞到在巴士坐了個幾鐘...

當然係遲到啦!好彩我呢個朋友係一個好人!

0.340829849243
General(66)

父親節重新開始兔仔電話繩公園花燈UNIQLOBB大得快歷史博物館好味推介中秋兔仔節紅樓晚上的迪士尼全界唯一抖抖氣獅子王慶典香港迪士尼三個月的杜知行睇戲舊巴士大熊貓四方西瓜得意小豬好味道火車期待美妙的午餐頭髮有名新形象泰國花絮晨早的機場等我回來放工鬆一鬆美麗的香港夜景人頭湧湧喪行書展商場迷路的貓VIP頭最常上的車卡自己行街上法院繼續開會出席會議睇戲青衣遊甜蜜工作意大利超級「早」餐街道五點幾起身好耐無食啦假日的第一次落樓愛心糖水樓下的貓探病必備我的生日家中渡假分身術探病捱夜過後回家的小巴上無處容身阿B滿月海洋公園大膽玩假期懶蛇通宵更維港夜景大雨天